کویر بادرود

تحلیل مسائل اجتماعی- فرهنگی -هنری- سیاسی شهر بادرود

بادرود! چندمین شهر زیارتی ایران؟؟؟

 

بارگاه ملکوتی امامزاده آقاعلی عباس و شاهزاده محمد یکی از بزرگترین نعمات، افتخارات و موهبات الهی است که نصیب سرزمین کویری بادرود شده است. بی شک مرد و زن و پیر و جوان بادرودی در هرجای ایران که باشد با افتخار نام این دو امامزاده عظیم الشأن را بر زبان می آورد و قلبهای زیادی به عشق این دو بزرگوار می تپد و دستان زیادی برای حاجت گرفتن به سوی آسمان این دیار گشوده می شود.

از کرامات و عنایات این دو امامزاده که در این مقال نمی گنجد بگذریم امتیازات و منافعی  زیادی به خاطر وجود این دو عزیز قسمت و عاید شهر بادرود و مردم این شهر شده است.

در دو سال اخیر با توجه به رسانه ای شدن امامزاده و پخش تلوزیونی آن از شبکه های سیما و اشتیاق هموطنانمان از جای جای ایران اسلامی برای زیارت این مکان متبرکه وظیفه مسئولین و مردم شهر در قبال این دو بزرگوار و زایرین محترمش سنگین تر شده، ضمن اینکه ادعای اخیر با عنوان« بادرود، چهارمین شهر زیارتی ایران» نیز وظیفه ما را در قبال زایرین و مسافرین دوچندان می کند.

تحقق عینی این شعار غرورآفرین امید و آرزوی ماست ولی بیائید با خودمان بیندیشیم جدا از مرتبه و مقام بالای این دو بزرگوار و فضای درونی آستان( گنبد، ضریح) و معماری بی بدیل آن، آیا امکانات رفاهی و خدمات ارائه شده نیز در حد چهارمین شهر زیارتی ایران می باشد؟ آیا شایسته است پرتردّدترین درب ورودی و خروجی امامزاده(باب الزهرا) مزین به آجرهای کهنه و پوسیده و گچ کاری های قدیمی و ترک خورده باشد؟ آیا وضعیت اتاق ها و مهمانسرای موجود در امامزاده زیبنده این عنوان دهان پرکن می باشد؟ در روزگاری که مساجد کوچک هر شهر و دهاتی مجهز به کفشداری فعال و منظم می باشد آیا شایسته است زایرین محترم امامزاده آقاعلی عباس کفش به دست به پابوس ضریح مطهر بروند و عدم تعبیه سیستم تهویه مطبوع باعث رنجش زایرین این امامزاده شود؟ ایا نوع برنامه ریزی و برنامه های فرهنگی در حد چهارمین شهر زیارتی ایران می باشد؟ نبود امکانات ساده ای از قبیل دستگاه های خودپرداز، قابلیت دسترسی به خدمات اینترنتی، آشفتگی رانندگان در پارکینگ ها در روزهای شلوغ و غیره و غیره ما را به این فکر فرو می برد که کمی در کاربرد عنوان چهارمین شهر زیارتی ایران دچار تردید شویم!!! هرچند بازهم تکرار می کنم آرزو و افتخار ما کسب این عنوان از طرف زایرین و مردم بزرگوار می باشد. این امر میسر نیست مگر با همت و تلاش مضاعف، اتحاد و همدلی همه بادرودی ها و مشورت و نظرخواهی مسئولین جدید امامزاده با افرادی که قصد خدمت به شهر و دیار خود را دارند.

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات شایسته و شخصیت و منش بزرگوارانه و خالصانه جناب آقای حاج رحمت علافیان، برای حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ابیانه ای مدیریت جدید آستان مقدس، موفقیت و بهروزی در مسئولیت خطیرشان را از خداوند منان خواستاریم.

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:51  توسط کویر  |